RECOVERY RESORT

investičná príležitosť

Recovery Resort je unikátne súkromné terapeutické centrum, zamerané na efektívnu pomoc v oblasti psychického zdravia, závislostí a duševnej pohody.

Moderné nezdravotnícke zariadenie bude formou terapeutických pobytov poskytovať kvalitnú liečbu a nadštandardnú starostlivosť pri širokej škále problémov s psychikou, emóciami a správaním uprostred nádhernej prírody Liptova.

Keď hľadáte príležitosť investovať do zmysluplného projektu so zaujímavým výnosom, Recovery Resort môže byť pre vás tou správnou voľbou. 

Projekt a investičná príležitosť

Na čo reagujeme

Aký problém týmto projektom riešime.

Ľudia s psychickými problémami začali byť v ostatných rokoch pozorní k spôsobu ich liečby, stále častejšie odmietajú iba dlhodobé užívanie liekov a hľadajú nové, účinné spôsoby riešenia ich problému.

Medzi nami žijú stotisíce ľudí, ktorí vedú bežný život a pritom trpia ľahšími a stredne ťažkými formami psychických problémov ako sú úzkosti, panické záchvaty, rôzne závislosti, depresie, poruchy spánku a ďalšie. Pre značnú časť z nich je ambulantná liečba nevhodná či nepostačujúca a potrebovali by intenzívnejšiu súvislú pomoc.

V súčasnosti majú na výber len medzi hospitalizáciou na psychiatrickom oddelení v nemocnici alebo pobytom v štátnom psychiatrickom zariadení. Tie obvykle ponúkajú nie veľmi prívetivé podmienky, zastarané vybavenie a nízky štandard terapie.

Ľudia s psychickými problémami majú tiež obavy zo záznamu o liečbe v zdravotnej dokumentácii a z prípadnej spoločenskej stigmatizácie. Preto radšej zotrvávajú len pri ambulantnej liečbe a často zostávajú aj na dlhodobej PN.

Žiadny z uvedených spôsobov liečby neponúka spomínanej skupine riešenie ich problému. Projekt Recovery Resort prináša efektívnu, spoľahlivú a diskrétnu pomoc formou rezidenčných terapeutických pobytov v modernom nezdravotníckom zariadení.

Terapia a
rehabilitácia

Odborný prístup, spôsob a oblasti pomoci.

Spoľahlivý odborný prístup

Centrum bude využívať veľmi účinný a moderný terapeutický prístup, ktorý umožňuje dosiahnuť významné a udržateľné zlepšenia stavu. Hlavné znaky odborného prístupu

 • Plne v súlade s konvenčnou psychoterapiou a medicínou
 • Založený na aktuálnych poznatkoch z rôznych vedných odborov
 • Zameraný na prvotné príčiny problémov, nielen symptómy
 • Kombinuje rôzne účinné metódy pomoci (integratívny)
 • V značnej miere pracuje priamo s podvedomím
 • Rieši súčasne psychickú, telesnú i sociálnu oblasť

FORMA terapiE

Všetky služby centra budú poskytované formou špecializovaných programov. Počas nich klienti absolvujú intenzívnu a súvislú terapiu v kontrolovanom prostredí, vďaka čomu získajú odstup od starostí bežného života a môžu sa plne sústrediť na dosiahnutie pozitívnych zmien. Centrum poskytne tri druhy programov – terapeutické, rehabilitačné a relaxačné. Programy budú tvrsť od 1 do 12 týždňov, najčastejšie 3 až 4 týždne.

Kvalitná rehabilitácia

Rezort sa nachádza vo veľmi zdravom vysokohorskom prostredí a je skvelým miestom pre kvalitnú rehabilitáciu a dokonalý relax. Priestranný areál poskytne absolútny pokoj a súkromie. Jeho súčasťou je veľká relaxačná záhrada, 3 oddychové zóny a letná terasa. Okolie ponúka mnoho príležitostí na športové aktivity. Vo vnútorných priestoroch budú mať klienti k dispozícii moderné wellness, plne vybavené fitness, rôzne druhy masáží, procedúry starostlivosti o telo a veľkú knižnicu.

OBLASTI POMOCI

Centrum bude poskytovať pomoc pri stredne ťažkých a ľahších formách problémov s psychikou, emóciami a správaním. Špecializuje sa na neorganické poruchy, ktoré je možné efektívne a trvalo riešiť psychoterapiou.

Panická porucha
Generalizovaná úzkosť
Úzkostná depresia

Sociálna fóbia
Agorafóbia
Izolované fóbie 

Chronický stres 
Adaptačná porucha
Posttraumatická stresová porucha

Depresívne epizódy
Časté zmeny nálad
Bipolárna afektívna porucha

Nespavosť, ľahký spánok
Zaspávanie, skoré budenie
Nočné mory, nočné hrôzy

Prejedanie záchvatové aj súvislé
Mentálna anorexia a bulímia
Nechutenstvo, ortorexia

Alkohol (slabšie formy)
Nikotín a elektronické cigarety
Nadmerné užívanie liekov

PC, hry, internet, sociálne siete
Workoholizmus, upratovanie
Nadužívanie nenávykových látok

Emocionálne stavy a rozlady
Osamelosť, problémové vzťahy
Nadmená žiarlivosť, závislosť

Traumatizujúce zážitky a situácie
Ochorenie, úmrtie blízkej osoby
Rozvody, strata zamestnania

Nízke sebavedomie, hanblivosť
Perfekcionizmus, prokrastinácia
Syndróm vyhorenia

Ideálny prevádzkový objekt

Pre rezidenčné terapeutické centrum sú vhodné prevádzkové priestory kľúčové.

Výborná lokalita

Liptov

Prevádzkový objekt je situovaný v nádhernom prírodnom prostredí dolného Liptova, na pomedzí národných parkov Veľká Fatra a Nízke Tatry, pri obci Liptovské Revúce.

Rozľahlý areál

Pozemok 10.000 m2

Areál má vlastnú príjazdovú cestu a je z každej strany obklopený krásnou prírodou. Ponúka dostatok súkromia i priestoru pre relaxačnú záhradu, oddychové zóny a vonkajšie aktivity.

Skvelá budova

Užitková plocha 2.000 m2

Budova nedávno prešla komplexnou rekonštrukciou, je energeticky úsporná a aktuálne ju prispôsobujeme našim potrebám. Budova poskytuje dokonalú dispozíciu pre tento typ zariadenia.

Ubytovanie a služby

Čo budú mať klienti k dispozícii počas pobytu v centre.

KOMFORTNÉ UBYTOVANIE

Centrum poskytne klientom komfortné ubytovanie v moderných 1-lôžkových a 2-lôžkových izbách a v troch priestranných apartmánoch. Izby majú vlastné sociálne zariadenie a veľkú loggiu.

KVALITNÉ STRAVOVANIE

Chutné zdravé jedlo je dôležitou súčasťou zlepšenia duševného stavu. Všetky pokrmy budú pripravované z čerstvých surovín priamo v našej kuchyni. Stravovanie a pitný režim sú počas pobytu zabezpečené.

NADŠTANDARDNÉ SLUŽBY

Súčasťou pobytu budú komplexné hotelové služby a klienti majú nepretržite k dispozícii terapeuta. Centrum zabezpečí každému klientovi v priebehu pobytu aj po jeho ukončení absolútnu diskrétnosť.

WELLNESS A FITNESS

Klienti budú mať k dispozícii priestranné fitness, vybavené kvalitnými strojmi na cvičenie. Moderné wellness ponúkne 3 sauny, vírivé vane a veľkú odpočívareň s výhľadom na okolitú prírodu.

STAROSTLIVOSŤ O TELO

V rámci rehabilitácie a skrášľovania tela budú môcť klienti využiť širokú ponuku služieb starostlivosti o telo. V ponuke budú rôzne druhy masáží, celotelové zábaly, kozmetické procedúry a ďalšie.

DOKONALÝ RELAX

V celom rezorte bude stály pokojový režim. Dizajn vnútorných priestorov podporuje uvoľnenie a oddych. V interiéri je to napr. denná miestnosť s krbom a akváriom, vonku sú 3 oddychové zóny a letná terasa.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek a zostaňte informovaní.

Trhový potenciál

Objem potencionálnych klientov v rámci cieľových trhov.

Podľa MZ SR v roku 2018 na Slovensku trpel každý 8. obyvateľ psychickou poruchou. Je zrejmé, že duševné poruchy majú v populácii reálne vyšší výskyt, aj keď sa to subjektívne môže javiť inak. U veľkej časti týchto ľudí sú ich psychické problémy riešené neúčinným spôsobom alebo dokonca vôbec.

Podľa NCZI bolo v roku 2019 u nás uskutočnených
1,88 milióna vyšetrení v psychiatrických ambulanciách
394.000 krát diagnostikovaná psychická porucha
44.000 osôb hospitalizovaných kvôli psychickej poruche

V Čechách dosahujú tieto štatistiky približne 2-násobné hodnoty.

 Centrum Recovery Resort dokáže poskytnúť účinnú pomoc vo veľkej časti uvedených prípadov.

Trhový potenciál

Množstvo potencionálnych klientov v rámci cieľových trhov.

Podľa MZ SR v roku 2018 na Slovensku trpel každý 8. obyvateľ psychickou poruchou. Je zrejmé, že duševné poruchy majú v populácii reálne vyšší výskyt, aj keď sa to subjektívne môže javiť inak. U veľkej časti týchto ľudí sú ich psychické problémy riešené neúčinným spôsobom alebo dokonca vôbec.

Podľa NCZI bolo v roku 2019 u nás uskutočnených
• 1,88 milióna vyšetrení v psychiatrických ambulanciách
• 394.000 krát diagnostikovaná psychická porucha
• 44.000 osôb hospitalizovaných kvôli psychickej poruche

V Čechách dosahujú tieto štatistiky približne 2-násobné hodnoty.

 Centrum Recovery Resort dokáže poskytnúť účinnú pomoc vo veľkej časti uvedených prípadov.

Cieľové trhy
a skupiny

Pre koho sú služby centra určené.

Primárnymi cieľovými trhmi centra sú Slovensko a Česká republika. Niekoľko mesiacov po otvorení začne centrum poskytovať služby aj v anglickom a nemeckom jazyku, čím svoje cieľové trhy významne rozšíri. 

Hlavnú cieľovú skupinu tvoria všetci bonitnejší dospelí a ich rodinní príslušníci, ktorí trpia problémami v oblasti duševného zdravia, závislostí či neželaného správania.

Dôležitú cieľovú skupinu tvorí aj firemná klientela. Vlastníci súkromných spoločností a podnikatelia, ktorí majú záujem o kvalitnú starostlivosť v oblasti psychického zdravia, mentálnej výkonnosti alebo duševnej pohody pre seba, manažment a kľúčových zamestnancov.

Aktuálny stav

Všetko dôležité sme už zabezpečili.

 • Originálny a ziskový obchodný model rezidenčného terapeutického centra
 • Jedinečné know-how, dlhodobo udržateľná ziskovosť a potenciál rastu
 • Moderný a efektívny spôsob pomoci v oblasti duševného zdravia
 • Vysoký potenciál cieľových trhov a široká cieľová skupina
 • Množstvo významných a udržateľných konkurenčných výhod
 • Silný marketing, aktívne PR a účinné spôsoby distribúcie služieb
 • Ideálna nehnuteľnosť v skvelej lokalite a s veľkým pozemkom
 • Zrealizovaná väčšina stavebných úprav v interiéri, zariadenie kuchyne
 • Spustená výroba web stránok a príprava marketingovej kampane
 • Zahájený nábor zamestnancov a odborný výcvik terapeutov
0%
Prevádzkové priestory
0%
Personálne zabezpečenie
0%
Prezentácia, PR a marketing
0%
Interné procesy a manažment
0%
Odborný prístup a terapeutické metódy

Investičná príležitosť

Bezpečná investícia do unikátneho slovenského projektu.

Investičná príležitosť do projektu Recovery Resort je skutočne jedinečná. Všetko podstatné sme už zabezpečili a v každej oblasti sme pripravení už o niekoľko mesiacov spustiť prevádzku centra. 

Vďaka originálnemu a profitabilnému obchodnému modelu môžeme investorom ponúknuť zaujímavé podmienky a nadštandardné ročné výnosy.

  Celkový objem požadovanej investície 990.000 Eur.
  Čiastková investícia je možná už od 10.000 Eur.
  Predpokladané ročné výnosy pre investora sú 10+ %.

Kontaktujte nás a získajte ďalšie informácie o projekte a investícii:

 • Autori a realizátori projektu
 • Personálne zabezpečenie
 • Marketingová stratégia
 • Hospodárske ukazovateľe
 • Detaily a spôsob investovania
 • Odpovede na časté otázky
 • Postup v prípade záujmu

Kontakt

Napíšte nám a získajte ďalšie dôležité informácie o tejto investičnej príležitosti. V prípade záujmu sa s Vami radi stretneme osobne.